Witaj, świecie!

Zdjęcia-102

    Serdecznie witamy w świecie designu w dziedzinie aranżacji wnętrz i otwartych przestrzeni.

Warunki w jakich żyjemy stają się z roku na rok coraz bardziej konsumpcyjne, ten stan sprzyja rozwojowi dziedziny sztuki użytkowej, jaką jest projektowanie przestrzeni.

Współczesny człowiek jest otoczony milionami sprzętów wyposażenia wnętrz użyteczności publicznej oraz niezliczonymi elementami architektury wnętrz i przestrzeni otwartych. Wobec wielości elementów użytkowych i ozdobnych, przed projektantem przestrzeni oraz zwykłym Kowalskim urządzającym sobie mieszkanie, czy ogród, stoi niełatwe zadanie doboru odpowiednich elementów dla konkretnych miejsc, tak aby współgrały one z przeznaczeniem obiektu i jego ogólnym charakterem estetycznym.

Istnieje wiele szkół aranżacji wnętrz oraz wiele czasopism i programów publicystycznych, które usiłują naświetlić zarówno projektantom, ale i zwykłym czytelnikom zainteresowanym rozwiązaniami estetycznymi, tematykę zagospodarowania przestrzeni w jakiej żyje człowiek. Istnieje wiele trendów w tej dziedzinie, od trendu minimalistycznego z ograniczoną liczbą elementów wyposażenia wnętrz, po trend tradycjonalny z przepychem elementów użytecznych i ozdobnych, od trendu nowoczesnej architektury wnętrz, po stylistykę historyczną, a nawet orientalną.

To, na który rodzaj stylistyki się zdecydujemy, jest uzależnione od naszego charakteru i warunków w jakich żyjemy. Każdy z trendów aranżacji wnętrz może dać bardzo dobre rezultaty zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, pod warunkiem, że podejdziemy do tematu rzetelnie, zapoznamy się z wybraną stylistyką i w swych projektach będziemy jej wierni, aż do skończonego dzieła projektowego.

Bez względu na to, czy nasi czytelnicy są członkami nowoczesnej społeczności Yapi śniącymi o skomputeryzowanym inteligentnym domu, czy tradycjonalistami marzącymi o stylu kolonialnym, każdy znajdzie w naszym serwisie internetowym rozwiązania i propozycje dla siebie. Zapraszamy do śledzenia kolejno ukazujących się artykułów.